Witam na mojej stronie poświęconej Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie.
 
Znajdą państwo tutaj wiele widokówek, a także innych gadżetów związanych z PKiN.
 
Proszę o kontakt, jeśli mają państwo jakieś zbędne rzeczy związane z tą tematyką.
 
Zapraszam do oglądania mojej witryny o nazwie The Tomasz D. collection.
 
Poniżej znajdują się najnowsze aktualizacje na stronie:
 
 
z poważaniem:
mgr inż. Tomasz Dzierga
 

17 maja 2019 (poniedziałek) - aktualizacja 18/2019

Dziś z pełnym zadowoleniem dodałem 2 nowe widokówki. Nowe dla mnie, ale w rzeczywistości są bardzo stare. Nawet ich zapach świadczy, że długo leżały gdzieś na strychu i na szczęście udało mi się bardzo tanio je kupić. Przypomniałem sobie czasy, kiedy ciągle coś nowego kupowałem na portalach aukcyjnych. Teraz już coraz ciężej. Pierwsza widokówka przedstawia żyrandole ceramiczne w bufecie teatru "Lalka", druga - fragment sali koncertowej Pałacu Kultury i Nauki. Oto dodane walory:

  


13 maja 2019 (poniedziałek) - aktualizacja 17/2019

Czasu nie przybywa i dlatego kolejne 2 walory czekały na dodanie długi czas. Z dumą dziś dodaję wylicytowany proporczyk na aukcji internetowej oraz widokówkę otrzymana od Pana Stanisława R. z Zamościa - także kolekcjonera. Bardzo Panu za tę widokówkę dziękuję. Oto dodane przedmioty:

  


22 kwietnia 2019 (poniedziałek) - aktualizacja 16/2019

Dziś dodałem czasopismo Newsweek, o którym dowiedziałem się od Pana Macieja N. z Warszawy. Bardzo dziękuję za tę informację. Zapraszam do oglądania:


20 kwietnia 2019 (sobota) - aktualizacja 15/2019

Dziś dodałem zestaw 7 widokówek wydany przez Biuro Wydawnicze "Ruch" w latach 60-tych XX wieku. Widokówki wraz z obwolutą są w stanie idealnym. Jeszcze lepsza jest ich historia. Miały one powędrować do kosza. Uratował je mój uczeń (policjant), który pomyślał, że mogą mnie zainteresować. I miał rację. Okazało się, że nie posiadam takiego zestawu, więc to kolejna perełka, którą dziś dodaję do kolekcji. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Pawłowi Ch. z Katowic. To naprawdę miłe, że ktoś bezinteresownie pomyślał o tej kolekcji. Zapraszam wszystkich do oglądania:


14 kwietnia 2019 (niedziela) - aktualizacja 14/2019

Dziś dodałem ostatnie zaległe walory, które oczekiwały na dodanie do kolekcji. Brak czasu robi swoje, ale dziś wyszedłem na prostą. Dodaję więc pierwszą w kolekcji widokówkę, na której w ogóle nie widać Pałacu Kultury i Nauki, ale za to jest na niej wspomniany. Bardzo za nią dziękuję Mirosławowi Ż. z Turowów. Dodałem także 2 nowe widokówki, które zaprojektował dla mnie artysta grafik Michał P. z Wiednia. Wielkie podziękowania. I na koniec dodałem nowy kalendarzyk listkowy otrzymany już bardzo dawno od kolekcjonerki z Wrocławia - Niny M. Także wielkie podziękowania i przepraszam, że tak późno. Oto dodane przedmioty: